7
Cena:0.00
Produkt niedostępny

Lenka

 

tekst i ilustracje: Katalin Szegedi

 

Przeł. Sebastian Stachowski
Oprawa: twarda
Liczba stron: 31
Format: 170x200mm
ISBN: 978-83-62537-01-3
Wiek: 3+

 

   

 

   Lenka ukazuje jeden dzień z życia małej Lenki, która z powodu swego pulchnego wyglądu nie jest akceptowana przez rówieśników, a która bardzo pragnie przyjaźni i wytrwale jej szuka.

  Książka ta porusza niezwykle ważny dla dziecka temat: co warto dostrzegać w drugim człowieku, a co jest zupełnie nieistotne. W oczywisty sposób przekłada się to na przeświadczenie o tym, co we mnie samym najważniejsze i najbardziej godne uwagi. W świecie pełnym nachalnej estetyzacji dzieci szczególnie łatwo nabierają fałszywego przekonania o konieczności dopasowania się do sztampowego wzorca piękna. „Lenka” mówi językiem emocji dziecka, pomaga mu odnaleźć odpowiedzi na ważne pytania w sobie samym, bez gotowych schematów myślenia.

  Ilustracje Katalin Szegedi znanej nam już z Narodzin księżniczki są zarazem proste i wypracowane, pełne subtelnego humoru i ciekawych detali. Wiodącym kolorem jest czerwień – kolor serca i emocji.

  Książka może być podstawą pierwszych poważnych rozmów o akceptowaniu siebie i innych oraz o wartości przyjaźni i bliskości z drugim człowiekiem.

 

 

 


Recenzje:

 

RYMS | Czytanki-przytulanki | HIPOKAMPUS | LITERADAR